Neželaná nevesta cover

DOMA • UTOROK - PIATOK • 0:30 •

Neželaná nevesta II.: 17. a 18. epizóda

24. 11 2021 02:05 | Alexandra Stahlová
Neželaná nevesta II.: 17. a 18. epizóda
Neželaná nevesta II.: 17. a 18. epizóda Foto: Global Agency

İpek jedno nemožno uprieť – nik iný okrem nej nemá takú guráž postaviť sa Ülfet tvárou v tvár a poslať ju do horúcich pekiel!

Kým Güneş (Nihal Yalçın) a Adem (Fırat Tanış) sa nechajú unášať nečakanou vášňou, ktorá ich oboch úplne prevalcovala, Dilara (Neslihan Arslan) ledva-ledva nazbiera odvahu zavolať Süreyyi (Aslı Enver) a povedať jej, čo je nové. Kıymet (Nergis Çorakçı), ktorá má dosť vlastných dôvodov hnevať sa na Esmu (İpek Bilgin), pomáha dcére (Dilara Aksüyek) odhaliť domnelú pravdu o svatkinom hriechu – práve ona sa totiž postará o porovnávacie testy DNA Faruka (Özcan Deniz) a Garipa (Tamer Levent)! Po nie práve obvyklom rozhovore s najstarším synom si je Esma istá, že ním evidentne niečo poriadne zamávalo. Plná hnevu a vzdoru preto napriek pokročilej nočnej hodine vyjde tých pár prekliatych schodov a zaklope na dvere nenávidenej Ülfet (Meral Çetinkaya)! Fikreta (Salih Bademci) mučia desivé nočné mory, v ktorých celý od krvi zas a znova čelí Halinovej tragickej smrti. Má strach, že sa nadobro zblázni, preto zavolá İpek, len aby počul teplé ľudské slovo, ktoré ho znova vráti do reality. No tentoraz sa vytúžený účinok nedostaví.

Ani Süreyyi nie je dvakrát do spevu. Je na smrť unavená – a malej Yaz sa ako na potvoru akurát dnes vôbec nechce spať! Kým v deň rozvodu Adema a Dilary prídu priateľku na súd podporiť priatelia, jej budúci exmanžel príde sám ako prst. A, ako obvykle, v otrasnej nálade... Faruka zaskočí nepripraveného, keď sa len tak, medzi rečou, dozvie o İpekiných kariérnych plánoch. No to je nič v porovnaní s bombou, ktorú jeho nevinne sa tváriaca švagriná odpáli počas ich rozhovoru medzi štyrmi očami!

Hoci Garip ani len netuší čo sa Farukovi práve preháňa hlavou, neujde mu, že vôbec nie je vo svojej koži. Jeho oči totiž horúčkovito kĺžu po jeho tvári, akoby ho videl po prvý raz v živote naozaj takého, aký je...

Psychologičke İdil (Tilbe Saran) sa podarí docieliť ďalší malý, no z hľadiska jeho šance na vyliečenie veľmi dôležitý pokrok v Ademovej terapii. Esma si všimne, že je Faruk akýsi čudný, no myslí si, že naňho zrejme len niečo lezie. O to väčší je jej šok, keď s maličkou Yaz v náručí bez zaklopania vstúpi do jeho spálne akurát vo chvíli, keď sa so Süreyyou baví o tých nešťastných testoch DNA, ktoré práve drží v ruke. Nečudo, že si to nesprávne vysvetlí, ani ho nepustí k slovu a hlboko urazená a ponížená urobí synom scénu, akú ešte nikdy, pred očami zvyšku rodiny a šokovaných hostí! A v tej chvíli akoby sa zrodila nová Esma – Esma, ktorá už viac nechce a nebude brať na nikoho ohľady, nikoho chrániť, nikomu sa prispôsobovať! Esma, ktorá bude konečne myslieť v prvom rade sama na seba.

Pre Garipa je pravda úprimným šokom, niečo podobné by mu nenapadlo ani vo sne! Nanešťastie tak rozhodnutie milovanej ženy považuje za niečo iné, než čím v skutočnosti je, a nechtiac ju tým ešte viac raní. Fikret je taký nešťastný z nečakaného vývoja situácie, že by svoju manželku (Dilara Aksüyek) obvinil asi aj z tretej svetovej vojny, ak by náhle vypukla. No nech už si o tom, čo İpek urobila, myslí ktokoľvek čokoľvek, jedno jej uprieť nemožno – nik iný okrem nej nemá takú guráž postaviť sa Ülfet (Meral Çetinkaya) tvárou v tvár a poslať ju do horúcich pekiel!

Keď sa mesto pozvoľna ponorí do tmy, Boranovci ešte stále nemajú o Esme žiadne správy. A tak keď sa vo dverách namiesto nej objaví teta, ktorú všetci vinia zo svojho nešťastia, emócie na oboch stranách sa už viac nedajú udržať na uzde...

Sledujte vo štvrtok, 25. novembra, o 0.30!